Pikk 34, Kesklinn, Tallinn, Harjumaa

Müüa korter
269000 €
EnergiamärgisMääramata
Ehitusaasta1560
Üldpind117.8 m²
Toad4
Korrused4
Korrus3
Üldinfo: parkettpõrandad, korteriomand
Elekter, küte, vesi ja kanalisatsioon: keskküte
Lisainfo: lukustatud trepikoda
Köök: keraamiline pliit
Müüdava korteri planeering on läbi mitme korruse, (3. korrus ja mitme tasapinnaline katusekorrus). Sissepääsu korrusel paiknevad esik, elutuba, köök, magamistuba ja wc, trepist ülesse minnes jõuate osaliselt avatud korrusele, kus asuvad magamistoad ja pesemisruum. Katusekorruselt pääseb veel ülesse, kus on ruumi magamiseks, mängimiseks või õppimiseks. Põrandad õlitatud laud.
Renoveerimistööde (2012-2014.a.) käigus puhastati ja säilitati maja palktalad ning paekiviseinad. Värskendatud on maja välisfassaad, kogu maja interjöörid ning renoveeriti kanalisatsiooni- ja elektrisüsteemid. Antud korteri köögis, mis on Olevimäe tänava poolse planeeringuga, avati kinnimüüritud aknaava. Maja koridori remont on lõpetamata.

MAJA AJALOOST:
Esimesed andmed kinnistu hoonestamisest pärinevad 14. sajandi lõpust ning maja mainitakse esimest korda 1560. aastal. Hoone ruumijaotust muudeti 18. sajandi teisel poolel, mil ruumid jagati väiksemaks ja rajati barokne trepp, mis on säilinud tänaseni. 1845.aastal arhitekt Chr.A.Gableri projekti järgi kohandati hoone üürikorteriteks, turupoolsesse fassaadi rajati aknad. 1911. aastal ehitati arhitekt O.Schotti projekti järgi ümber I korrus – üks üürikorteritest muudeti äriruumideks, sissepääs pika tänava fassaadi sisse rajatud uue ukse kaudu. Antud hoone tunnistati 1996. aastal kultuurimälestiseks.
Eelmise sajandi algul tegutses samas majas kirjandusrühmitus Siuru, kuhu kuulusid August Gailit, Artur Adson, Marie Under, Johannes Semper, Friedebert Tuglas, Henrik Visnapuu jt.