Unikaalne objekt metsade süles!

Veetorni, Sõrve küla, Harku vald, Harjumaa

Müüa maja
990000 €
Korrused3
EnergiamärgisMääramata
Ehitusaasta1917
Krundi pindala230000 m²
Üldpind195.5 m²
Toad6
Üldinfo: profiilkatus, parkettpõrandad, kinnistu
Elekter, küte, vesi ja kanalisatsioon: vann, dušš, maaküte, kamin
Lisainfo: signalisatsioon, turvauks, garderoob eraldi, terrass
Müüa Tallinna kesklinnast 20 km kaugusel 6 toaga eramu. See on mõnusa kodutundega hubane elamine, oma tiigi ja purskkaevudega, mitme sauna ning väikese saarekesega metsa keskel. Tegemist on Peeter Suure Merekindluse Sõrve raudteejaama veetorniga. Veetorn on ehitatud Peeter Suure Merekindluse (PSM) kitsarööpalise raudtee äärde (1912-1918 rajatud maa- ja mererinne. Maarinde pikkus üle 200 km).
Hoone juurde kuulub maa pindalaga kokku ca 23 ha, mis valdavalt on kaetud metsaga (koosneb erinevatest kinnistustest).
Siseviimistlus ja interjöör on kooskõlas hoone ajaloo ja välisarhitektuuriga. Rohkelt on kasutatud paekivi, punast tellist, naturaalset puitu ja sepiseid, seinte siseviimistlusel kindakrohvi.
Hoone esimesel korrusel paiknevad elutuba, köök-söögituba, wc/vannituba, tambur, esik, katlaruum ja suur väliterrass 60 m2 koos talveaiaga. Toad on kõik suured ja avarad.
Teisel korrusel on trepihall, kolm magamistuba, garderoob, wc ja pesemisruum saunaga. Kolmandale korrusele veepaagi vanale asukohale on ehitatud läbi kahe korruse ringikujuline magamistuba ja vabaaja veetmise ruum. Suurepärased vaated tiigile ja ümbritsevale loodusele avanevad mitmes küljes paiknevatest akendest, samuti lisab omapära ja pakub silmailu restaureeritud puitkonstruktsioonis katuselagi.
Esimesel ja teisel korrusel on soojakandjateks kütteradiaatorid (maaküte), märgades ruumides ja teisel korrusel vesipõrandaküte. Lisaks on esimese korruse elutoas atraktiivne kamin-ahi.
Hoones on loomulik ventilatsioon.
Veevarustus on lahendatud puurkaevu-pumbajaama baasil.
Lokaalne kanalisatsioon.
Looduskaunis ja privaatne asukoht, naabrite kaugus ja olematu liiklus tagavad vaikse, rahuliku ja turvalise elukeskkonna. Samas on Tabasalu alevik vaid 5min ja Tallinna kesklinn ca 30-35min autosõidu kaugusel.
Vaata lisainfot siit: https://youtu.be/9A_3HJ5niDA