Maaklerite põhirõhk igapäeva töös lisaks müümisele on turul toimuvate muutuste jälgimine.

Maakleri jaoks on väga oluline teha turu-uuringuid igakuiselt, sest näevad muutusi turul reaalajas. See võimaldab paika panna õigeid müügistrateegiad.

Jätkusuutlik maakler peab haarama infot lennult, tähele panema millised muutused toimuvad nende lähipiirkonnas, mis toimub tööturul, tervishoius, rahva liikumises jne. Sellistele märkidele tähelepanu pööramine võib anda eelaimduse tuleviku võimalustest.

Lisaks sellele peavad maaklerid pidevalt turu muutumisel silma peal hoidma. See eeldab regulaarset turu analüüsimist, tänu millele võib märgata alles moodustuvaid trende. Selleks, et teha seda efektiivselt peab maakler teadma, millised on turu muutumatud tegurid. Kas on olemas turuosasid, mis on teistest eraldatud või liiguvad kindlalt teatud suunas?

Näiteks: kas Sinu linnas on suurem nõudlus elukohtadele mis asuvad Kesklinnas või hoopis Haaberstis? Kas Vanalinna hinnatakse rohkem kui Äärelinna? Kas linna kolivate inimeste arv suureneb või mitte? Milline on absorbtsioonimäär? Kui palju on objekte müügis ja mis on likviidsusprotsent?

See sügavam tase turu tundmisel paigutab õige maakleri kliendi silmis spetsialisti tasemele. Kliendid soovivad professionaale, kes omavad teadmisi turuolukorrast. Need maaklerid naudivad selgelt konkurentsieeliseid võrreldes maakleritega, kes seda ei oma.

ian-dooley-331063