Oktoobri uudiskirjas on palju tähelepanu pööratud uusarendustele ning Tallinn on kraanasid täis. Epicenter Kinnisvara maaklerid tegid ülevaate, millised on ostjate ootused ja lootused ning mida uusarendusest oodatakse.

Kas?

Kõik küsitletud maaklerid kinnitasid, et ostjate huvi uusarenduste vastu on suur ja huvi pigem kasvab. Uusarenduste kasuks räägib ökonoomsus – et uutes majades on ehituskvaliteet parem, kommunaalkulud madalamad ja see on klientide jaoks oluline. Vanad paneelmajad vajavad lähiaastatel üha rohkem investeeringuid ja seetõttu laekub maaklerite postkastidesse aina enam ostusoove, kus märgitakse, et ostetav korter peaks olema mitte vanem kui 5 aastat.

Kes?

Kindlat ostja tüüpi on määrata keeruline, aga mitte päris võimatu. Ühe grupi moodustavad noored perekonnad või veel vallalised inimesed. Teine grupp on keskeas inimesed, kellel on finantsiline vabadus endale unistuste kodu ostmiseks. Kõikide klientide ühine joon on – soovitakse ökonoomset, kaasaegset, puhast ja väärikat keskkonda.

Mida?

Inimeste soovid ja ootused uusarendustele on küllaltki kõrged. Üha tähtsamaks on muutunud ehituskvaliteet – uuritakse arendaja ning ehitaja tausta, milliseid materjale kasutatakse, kas on korralik ventilatsioon ja väga oluline on hoone energiamärgis, veel 5 aastat tagasi polnud inimestel sellega seoses mingeid nõudmisi.

Eestlastele on omane ka soov privaatsuse järele ning ümbrus – haljastus. Väga oluline on ka asukoht ja ühendus kesklinnaga.

Ja muidugi on ka maitseküsimused, sisustustrendid. Praegu oodatakse heledaid, suurte akendega, paljude panipaikadega kortereid. Huvitava nüansina võib välja tuua, et vaikselt hakkab soovide nimekirja tagasi sisse tulema elutoast veidi eemal asuv köök.

ian-dooley-331063