Kas kinnisvaraturul on lõhkemas mull?

Mida uut toob sügis Epicenter Kinnisvarale?

Orkaan Harvey ja kodukindlustus

*****************************************************************************

Ärge pabistage, mitte midagi hullu turul ei toimu!

Epicenter Kinnisvara müügipartnerid on seisukohal, et hetkel toimub kinnisvaraturul igati normaalne ja vajalik stabiliseerumine. Hindade kukkumist ette näha pole, tõsi – vanade paneelmajade korterite osas on näha teatavat hinnalangust.

Epicenter Kinnisvara asutaja ja tegevjuht Leanika Järve täpsustab, et eelkõige puudutab see Tallinna magalarajoonide paneelmaju, kus praegu on hinnavahe uute korteritega liiga väike. „Inimene vaatab, et natuke suuremat laenu küsides on tal võimalik osta kodu päris uude majja,” selgitab Järve. „Vanade korterite müüjad on sageli ise ostmas kodu uues majas. Arvates, et tegu on buumiajaga, hoiavad müüjad vanade objektide hindu kõrgel, ühel hetkel aga on uusarendus valmis, tuleb sõlmida asjaõigusleping ja siis peabki müüja oma vana kodu hinna allapoole laskma, et sinna ostja leida,” lisab Järve.

Epicenter Kinnisvara partner-jurist Kairi Ummus kinnitab omalt poolt, et inimese ootused oma müügil oleva kodu hinnale pole sageli vastavuses kinnisvara turuhinnaga. „Kui müüja on oma paneelmajas asuva korteri renoveerinud, ei tähenda see veel siiski, et selle korteri hind tuleb võrdväärne uue korteri hinnaga. Kui maja ise on vanem, kommunaalkulud kõrgemad, siis siseviimistlus ruutmeetrihinda ei kasvata.”

*****************************************************************************

Viieaastaseks saanud Epicenter Kinnisvara laieneb

Epicenter Kinnisvaral täitus 5. tegutsemisaasta, uut hooaega alustab ettevõte laienenud koosseisuga. „Augustis väljahõigatud maaklerite tööpakkumisest huvitus sadakond inimest, kellest valisime välja lõpuks 12,“ kinnitab Epicenter Kinnisvara  asutaja ja tegevjuht Leanika Järve. Nüüdseks on kõigil uutel tulijatel baaskoolitus läbitud.

Viie aastaga on Epicenter Kinnisvarast kujunenud omanäoline ja kvaliteetse klienditeeninduskultuuriga kinnisvaraettevõte. „Meie eesmärk ja firma juhtlause ongi olla tugevate kogemuste ja julge mõtlemisega Eesti kinnisvarabüroo,“ räägib Leanika Järve. „Maakleriteenus sisaldab palju rohkem kui vaid müügikuulutuse ülesriputamine ja korteri näitamine. Professionaalne maakler oskab kaasa rääkida hindamises, teha turuanalüüsi, nõustada klienti panga- ja notaritoimingutes, lisaks tuleb tunda mitmeid seadusi. Rääkimata sellest, et me ei tee allahindlust klienditeeninduses, klient on meie jaoks VIP.“

Nüüd, kus Tallinna büroo komplekteerimine on lõppenud, jätkub uute töötajate otsing Tartus.

****************************************************************************

Paljud orkaani laastatud kodud olid kindlustamata

Üle poolte USA-s, Houstonis kannatada saanud kodudest ei olnud üleujutuse kaitseks kindlustatud.

Texase piirkonda laastanud orkaan Harvey ujutas üle suured alad Houstoni linnas ja linna ümber. Selgus, et paljud koduomanikud ei saa kindlustuselt hüvitist. Nimelt ei olnud Houstoni piirkond üleujutuste riskipiirkond ja seetõttu polnud kohustuslik üleujutuste vastu kindlustust sõlmida. Hinnanguliselt oli uputuse vastu kindlustamata 52% piirkonna elamistest.

Loodusliku üleujutuse vastu kindlustamine ei ole Eestis üheski piirkonnas kohustuslik, kuigi 2005.aasta jaanuaritormi meenutades tasuks sellele mõelda. Üleujutuste vastu on siiski võimalik soovi korral kindlustusleping sõlmida, tegemist peab olema tormist, sademetest või veekogu üleujutusest põhjustatud loodusliku üleujutusega.

Inimtegevuse tagajärjel tekkinud üleujutused ei ole looduslikud. Näiteks tammi ja kaitserajatise purunemine ei ole käsitatav loodusõnnetusena, sest need rajatised on loonud inimene.