Epicenter Kinnisvara Tartu büroo koolitas uusi maaklereid

Epicentris on Suur Sammuvõistlus

USA uute eramajade turg näitab märke jahtumisest

 

Tartus alustavad uued müügipartnerid

Epicenter Kinnisvara kasvab – Tartus koolitatakse välja uusi müügipartnereid. Tartu konkursile laekus umbes 150 sooviavaldust. Pärast grupivooru, kus selgitati müügipartneri töö olemust ja räägiti Epicenter Kinnisvara tegutsemispõhimõtetest, toimusid vestlused ja praegu on Tartus 6 uut müügipartnerit.

Ettevõtte juhi Leanika Järve sõnul on Tartu grupp Tallinna müügipartnerite koolitusgrupist üsna erinev. “Tartlased on sõnakuulelikumad, järgivad rohkem etteantud reegleid ja plaani, tallinlased kipuvad ise leiutama, on innovaatilisemad” ütles Järve.

Tartu uued müügipartnerid on tänaseks läbinud baaskoolituse, ees ootab juriidiline koolitus ja nelja kuu pikkune äriplaanikoolitus.

Sarnaselt kogu Eesti kinnisvaraturule on Tartu linnas korterite hinnad aastast 2009 pidevalt kasvanud. Tänavu I kvartalis tehti Tartu linnas 380 korteritehingut, mida oli 17% rohkem kui 2016. aasta I kvartalis.

Leanika Järve märkis, et Tartu ja Tallinna kinnisvaraturul on mõned olulised erinevused. Näiteks tuleb Tartus müügipartneritel tegeleda rohkem selgitustööga, sest paljud tartlased usuvad, et saavad korteri müüdud maakleri abita. Tallinna klient oskab juba head maaklerit hinnata. Teisest küljest on Tartus konkurents väiksem ja ka turundustegevustega on lihtsam silma paista, kui pealinnas.

 

Epicentri maaklerid sammuvad võidu

Ka sel sügisel loevad kõik Epicenter Kinnisvara meeskonnaliikmed oma samme, tõsi – tegelikult on selle juures abiks siiski nutikad randmekellad ja telefoniäpid. Käib suur sammuvõistlus ja võitjameeskond selgub detsembri alguseks.

Kokku osaleb võistlusel kuus võistkonda. Mängureeglid näevad ette, et iga võistleja teatab kord nädalas sel perioodil tehtud sammude koguarvu. Võistluse lõppedes arvutatakse igas võistkonnas kõigi selle liikmete sammud kokku ja jagatakse meeskonnaliikmete arvuga. Kõige kõrgema tulemuse saanud grupp ongi kogu sammuvõistluse võitja.

Septembris alanud sammuvõistluse senine liider individuaalarvestuses on Epicentri Tartu esinduse müügipartner Peeter Õkva, kes on nädala jooksul teinud kõige rohkem 87 035 sammu, keskmiselt teeb see 12 433 sammu päevas. Hea tervise huvides tuleks inimesel päeva jooksul teha vähemalt 6000, ideaalis 10 000 jalaastet.

Epicenter Kinnisvara juht Leanika Järve peab sportlikku eluviisi äärmiselt oluliseks: “Meie firma jaoks on töötajate tervis tähtis ning sügisene sammuvõistlus on tore ettevõtmine panna kogu personal end ühiselt liigutama.” Tegemist on traditsiooniga, selleaastane võistlus on juba kolmas.

Firmas valitsevat spordivaimu näitab ka asjaolu, et Epicenter Kinnisvara esindus on viimastel aastatel olnud väljas ka heategevuslikul kontorirottide jooksul Rat Race.

  

USAs on uute eramute müük languses

USA eramajade turul toimus ootamatu langus. Augustis sooritatud uute eramajade tehingute arv oli aasta väikseim ja madalaim tase alates 2016. aasta detsembrist.

USA Kaubandusministeeriumi teatel vähenes uute eramajade müük augustis sesoonselt 560 000 ühikuni, 3,4 protsenti. Mõnede analüütikute sõnul võib see olla märk turu jahtumisest, samas ei maksaks ühe kuu põhjal veel suuri järeldusi teha.

Võrdluseks – teatav elavnemine toimub ka Eesti kinnisvaraturul. Eestis sõlmiti augustis 2087 korteriomandi ostu-müügitehingut, varem ületati 2000 tehingu piir käesoleva aasta märtsis ning buumiajal. Keskeltläbi sõlmitakse täna 500–600 tehingut enam kui viis aastat tagasi.