Paljud inimesed, kes meile tööle soovivad tulla, arvavad, et maakleri töö pole midagi kontimurdvat. Panen kinnisvarakuulutuse üles, näitan kliendile objekti, lähen notarisse ning küll ma notaridokumendid ka korda saan.

Kui väljavalitud meie juures esimese koolituse läbivad on nad mitmeid päevi hämmingus, sest maakleritöö on ilmselgelt palju enamat, kui lihtsalt kinnisvara näitamine. Iga koolituse lõpus on vähemalt 1 inimene, kes loobub. Tihti imestatakse selle üle, et tegelikkuses on see töö hoopis midagi muud kui lihtsalt kuulutamine ja klientidega kohtumine. Toome mõned näited, mida paljud müüjad ja ostjad ei tea.

Maakleritöö on palju enamat, kui kuulutamine portaalides. Kuulutust portaalidesse lisada oskavad kliendid ka ise. Põhjus, miks kliendid ise müüvad on soov maaklertasu pealt kokku hoida ning see on ka mõistetav, kuid müümisega hakkavad kaasnema asjaolud, millega kliendid pole arvestanud.

Tavakasutajatena ennast registreerinud kliendid ei tea, et müües ise kaotavad nad pea 80% potensiaalsetest pakkumistest.

/Pakkumiseks nimetame allkirjastatud hinnapakkumist koos ostja andmete ja digiallkirjaga. See aitab maaklereid ka juhul, kui ühe objekti kohta on mitu otsjat ning on vaja tuvastada, kes esimesena pakkumise tegi. Samuti annab see kaalu juurde, kui ostja on nõus allkirjastama oma pakkumise, näidates, et soov on tõsine./

 

  • Helistama hakkavad enamjaolt maaklerid, mitte kliendid.

See protsent on suur seetõttu, et enamus ostjaid, kes lähevad vaatama oma esimest objekti läbi maakleri, saavad kontakti, kus maakler hakkab neid teenindama ja pakkuma uusi objekte. Maakler aga pakub oma ostjale ainult selliseid objekte, kus ta saab ka oma töö eest tasu.

 

Kas teadsite, et ostuteenus on kliendile TASUTA? Seda ei tea paljud kliendid. Ostjale saab maakler väga abiks olla, sest:

Ostuhind võib väiksemaks kujuneda. Maakler oskab hinnata turuoluorda ning teeb ostupakkumise soovituse vastavalt sellele.

Ostuprotsessis nagu kohtus. Ilma maakleri abita on ostuprotsess riskatne, sest kui ostjal ei ole “advokaati”, aga müüjal on, siis võib protsess kalduda vägagi müüja kasuks.

Õige ostuhind. Kuna maakler jälgib pidevalt turgu, nõudluse ja pakkumise tasakaalu, piirkondade likviidsust jpm ning omab reaalsete tehingute statistikat, siis oskab maakler infot anda, kas müüja maakleri poolt pakutud hind, vastab turuhinnale või mitte.

Objekti puudutav väärtuslik info. Maakler teeb selgeks kasutusloa olemasolu, objekti omanikud või mõne muu vajaliku detaili.

Finatseerimist puudutav info. Maakler oskab anda finatseerimise kohta soovitusi.

Näide: Paljud ostjad arvavad et kui nad on ühe panga kuldkliendid, siis sinna nad peavadki jääma. Tegelikkuses tuleks aga pankades ringi shopata ning uurida, millised pangad pakuvad hetke parimaid tingimusi. Just seda ja palju muud oskavad professionaalsed maaklerid soovitada, sest nende huvi on saada oma kliendile parimad tingimused.

 Ostja ei maksa maaklerile. Ostjat esindav maakler saab oma tasu tavaliselt müüja maaklerilt, mis on 50% müüja poolt makstavast vahendustasust. Siin tulebki mängu maakleri roll kinnisvaraturul.

Koostöö teiste maakeritega. Head maaklerid teevad koostööd kõikidega. Koostööd ei tee maaklerid, kelle vahendustasu on liiga väike. Kliendid mõtlevad tihti, et: “Oi kui tore, sain odavalt”. Kui aga tekib olukord, et Epicenter Kinnisvara maakler otsib oma kliendile korterit ning satub siis objektile, mis sobiks ja võtab müüjat esindava maakleriga ühendust, kes aga valmistab pettumuse. Selgub, et tal ei ole kirjalikku kokkulepet, ega ka vahendustasu, mida ta sooviks jagada ja nii ta keeldub meie ostjast. Ostja toonud maakler ei soovi ka tasuta tööd teha ja nii liigub ostja maakler järgmise objekti juurde ning müüjal pole aimugi, et selle nö odava vahendustasuga maakleri tõttu jääb tehing tegemata.