5 põhjust, miks inimesed lükkavad oma koduostu edasi:

  1. 1. Arvatakse, et hinnalagi on käes ja oodatakse hinnalangust.
  2. 2. Kõrvalriikide kinnisvaralangus paneb muretsema.
  3. 3. Ei olda kindlad, kas hind, millega müüja müüb on turuhind.
  4. 4. Käiakse vaatamas objekte, mis tegelikult ei sobi.
  5. 5. Finantseerimisvõimaluste väljaselgitamine jäetakse viimaseks asjaks.

 

Kas täna on õige aeg osta?

See küsimus vaevab läbi aegade pidevalt ostjaid. Kui 2008. aastal hakkasid hinnad kukkuma, oli ostjatel küsimus, miks ma täna ostan, kui hind kukub. Tundus õige oodata ja ostjad ootasidki hinnalangust, mis tuli kolossaalne. Aga siis selgus kurb asjaolu, et ikkagi kodu ei saa, sest pangad ei andnud enam laenu. Praegu on möödunud palju aastaid sellest ajastust ja vahepeal on meil on olnud justkui täitsa tavaline turg. Inimesed müüvad ja ostavad ning hind on koguaeg tõusnud. Nüüd on aga taas ostjatele hirm nahavahele pugenud, sest hinnad on väga kõrged ja tundub, et enam ei saa nagu tõusta. Ilmselt väga ei saagi, mis paneb ju taas loogiliselt arvama, et äkki hakkab siis kukkuma? Siinkohal tuleb meedia ka veel appi meile väikese informatsiooniga, et Skandinaavias hinnad juba langevad ja ei tea, mis siis ikkagi Eestist saab. See paneb meie ostja närvid juba tõeliselt proovile ja tekib küismus, mis ma siis teen, kui soovin omale kodu osta?

MEIE ARVAMUS

Kui inimesel on soov kodu osta ja tal on selleks võimalus, siis tuleb seda ka kohe teha. Me ei kahtlegi sellest, et ühel hetkel hakkavad hinnad kukkuma, sest müügipakkumisi on praegu juba palju, aga samas hakkab kasvama pangaintress. Kui praegu pank annab teile laenu ja teil on kodu valitud, siis ostke ära! Järgmisel aastal on võib-olla hind tõesti natuke odavam, aga selle palga juures, te enam laenu ei saa või saate karmimate tingimustega ja kuna võtate laenu väga pikaks ajaks, siis teeb see 30 aasta pärast sama välja. Ärge riskige sellega. Kodu ei ole investeering, vaid koht, kus ennast turvaliselt ja hästi tunda.

 

KLIENDI LOOD

RASKE JUHUS

Meil oli hiljuti klient, kes sai pangast laenu väga hea ja kalli korteri ostmiseks. Teatud asjaoludel jäi aga see tehing antud korteri puhul ära ja klient hakkas uut otsima. Leidiski uue kodu ning sõlmis võlaõigusliku lepingu ning läks siis panka, et uus taotlus teha, olles kindel, et probleeme pole. Pank aga enam laenu ei andnud ning see pani kliendi väga raskesse olukorda, sest võlaõigusleping oli tehtud ja kohustus kaelas. Kliendil ei jäänud muud üle, kui uus unistuste kodu edasi müüa, mida aitasime tal teha. Õnneks ei läinud meil müügiga kaua ning meie klient sai asjaõiguslepingut kohustuse kaelast. Õiged professionaalid saavad kliente aidata väga palju.

 

ÕNNELIK KALAMAJA ELANIK

Meile tuli hiljuti klient läbi soovituse, kes tahtis kodu osta. Soovituse andis sõbranna, kes oli mures nähes oma tuttavat hullumas kodu otsingul.

Meie armas klient oli jõudnud kümnetes kodudes käija erinevate maakleritega. Talle pakuti võimalust ka maakler võtta ostu esindama, aga ta ei julgenud, sest arvas, et peab topelt maksma, kuna müüja maakler soovib samuti teenustasu. Meiega suheldes selgus, et see nii ei ole. Tuli välja, et ostuteenuse saab tasuta.

Kuna meie klient ei olnud ekspert, siis ta ei teadnud, kas hind mida küsitakse on õige. Samuti ei olnud ta käinud pangas,  et oma võimalusi uurida ning uudiseks tuli ka see, et maakleri kaudu võib hind hoopis odavamaks minna, kui portaalis esialgu pakutud.

Klient käis pangas, sai teada oma võimlused. Reastasime koos kliendiga Kalamaja objektid, mis kliendile meeldisid. Käisime müügikomisjonis teada saamaks, kas pakutud objektihind vastab turuväärtusele. Kohapeal käisime vaatamas ainult 3 korterit, sest suur eeltöö oli tehtud ja klient ei pidanud kortereid lihtsalt läbi kammima. Aitasime teha 2 maaklerile ja ühele omanikule, kes ise müüs kirjalikud hinnapakkumised. Broneerisime  Niine tänaval väljavalitud korteri. Tellisime hindamisakti ja kui panga vastus lõplikult käes, läksime kliendiga notarisse, kus kõik laabus ilusti. Hiljem tegime ka üleandmis-vastuvõtuakti ja klient sai endale ilma lisa stressita uue kodu. Ka müüja oli väga rahul, et sai tehingu tehtud ja seda suuresti aega kokku hoides.

Meil oli väga hea meel aidata!

Aitame ka Sind, kui meile endast teada annad.

 

Kaua kulub täna müügiks aega?

30% müüjatest müüs oma kodu 1 kuu jooksul

37% müüjatest müüs oma kodu 3 kuu jooksul

33% müüjatest müüs oma kodu kauem kui 3 kuud

Müügiaja pikkus sõltub alati hinnast. 70% müüjatest müüsid oma kodu kauem, sest müüja müüb alati emotsiooni, aga ostja ostab kinnisvara ning seeõttu tekivad hinnakäärid.